Anasayfa > Biyoteknoloji > Bitki Besleme Ürünleri ve Zirai İlaçlar

Biyoteknoloji

Bitki Besleme Ürünleri ve Zirai İlaçlar

Hayatta her ilerleme ya da buluşun perde arkasında güçlü bir ihtiyaç ya da beklentinin yattığını görürüz. Biyoteknoloji için de aynı formül geçerli. Dünya nüfusunun git gide artması ve nüfusun gıda ihtiyacının karşılanması her geçen gün zorlaşıyor. Tarımda hızlı ve çok mahsul alabilmek için kullanılan kimyasal yöntemler hem insan sağlığına hem de çevreye geri dönülemez zararlar veriyor. Bu noktada çevreyi koruma ve sürdürülebilirlik konusunda artan farkındalık, farklı bir kavramla tanışmamızı sağlıyor: Biyoteknoloji!

Günümüzün trendi, biyolojik çözümlerin kullanıldığı organik tarım. Organik tarımın dünya için öneminin her zaman farkında olan Baugen, bu noktada kilit bir rol üstleniyor, tarımda biyoteknolojik ürünlerin geliştirilmesi ve kullanım alanının genişlemesi için faaliyet gösteriyor.

Baugen’in hedefi, bitki koruma ve bitki besleme üzerine hem Ar-Ge hem yarı mamul üretimi hem de son ürün olarak tasarladığı ve geliştirdiği ürünleri üretmek. Özellikle Bacillus, Trichoderma, Pseudomonas vb. ailelere ait mikroorganizmalar ile bekleme süresi olmayan ilaçlar, toprağa zarar vermeyen bitki besleme ürünleri ve gübreden daha çok verim alınmasını sağlayan toprak düzenleyiciler geliştirmek Baugen’in önceliği.

Bu sayede Baugen, ülkemiz tarımı için katma değer yaratırken, dünya topraklarının da daha sağlıklı bir şekilde işlenmesinde önemli rol üstleniyor.